Ads 468x60px

Τρίτη 13 Μαρτίου 2012

Στην πρώτη , δεύτερη και έκτη θέση της γενικής κατάταξης οι αθλητές της Sptableware στον διεθνή Γύρο Αλγερίας

Συνεχίζει τις επιτυχίες στον Διεθνή Γύρο Αλγερίας όπου αγωνίζεται η Ελληνική επαγγελματική ομάδα Sptableware.
Στο χθεσινό τρίτο ετάπ απόστασης 180 χιλιομέτρων 6 αθλητές αποσπάστηκαν από το κυρίως γκρούπ και τερμάτισαν με μια διαφορά 1'52'' από αυτό. Ανάμεσά τους ήταν ο Ισπανός Σομπρίνο, ο Ταμουρίδης και ο Ηλίας οι οποίοι κατέκτησαν την 2η, 5η και 6η θέση αντίστοιχα. Οι υπόλοιποι αθλητές της ομάδας τερμάτισαν: Καράτζιος 17ος,Τοπτσάνουκ 35ος και Πολυδωρόπουλος 46ος.
Στην Γενική κατάσταση προηγείται, φορώντας την κίτρινη φανέλα ο Σομπρίνο ο οποίος προηγείται και στην κατάταξη των πόντων πράσινη φανέλα , δεύτερος βρίσκεται ο Ταμουρίδης και έκτος ο Ηλίας, ενώ ο Ταμουρίδης προηγείται και στην βαθμολογία του πιο "μαχητικού" αθλητή φορώντας την πορτοκαλί φανέλα παράλληλα η Sptablewareφιγουράρει στην πρώτη θεση της ομαδικής βαθμολογίας.
Το σημερινό 4ο ετάπ θεωρείται το δυσκολότερο αφού υπάρχει τερματισμός σε ανηφορική διαδρομή ενώ ο Γύρος τελειώνει την Πέμπτη με την ολοκλήρωση του 6ου ετάπ.