Ads 468x60px

Δευτέρα 5 Ιουλίου 2010

ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ, Πρωτάθλημα Δρόμου Ατομικής Χρονομέτρησης όλων των κατηγοριών και Αντοχής Παίδων

Η ΕΝΩΣΗ ΠΟΔΗΛΑΤΙΚΩΝ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ-ΘΡΑΚΗΣ, διοργάνωσε με επιτυχία το Πρωτάθλημα Δρόμου Ατομικής Χρονομέτρησης όλων των κατηγοριών και Αντοχής Παίδων, το διήμερο 3-4 Ιουλίου στην περιοχή της Πικρολίμνης Κιλκίς.
Οι αγώνες Ατομικής Χρονομέτρησης ξεκίνησαν το απόγευμα του Σαββάτου από τον Μικρόκαμπο Κιλκίς με κατεύθυνση προς Πικρολίμνη, με τη συμμετοχή περίπου 80 αθλητών. Οι εκκινήσεις δόθηκαν ανά λεπτό με πρώτη την κατηγορία των Μίνι, μετά των Παμπαίδων, Κορασίδων, Πανκορασίδων, στη συνέχεια των Παίδων, Γυναικών, Νεανίδων και τέλος των Εφήβων, Ανδρών.
Στα Μίνι τις πρώτες θέσεις μοιράστηκαν οι αθλητές του ΑΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ ο Κουσουτζίδης Χρυσ. πρώτος και Κουσουτζίδης Κων/νος δεύτερος, ενώ την τρίτη θέση κατέλαβε ο αθλητής του ΠΟΔΗΛΑΤΗ Αηδονίδης Ιωάννης. Στα μίνι μικρά που διαγωνίστηκαν σε κοινή κατηγορία με τα μεγάλα, πρώτος ο Τιμολέων Αλέξανδρος και δεύτερος ο Νικολαίδης Νίκος (αθλητές του ΠΑΟΚ), με τρίτο τον Μανώλη Μιχάλη του ΒΕΛΟΥΣ.
Πρωταθλητής στους Παμπαίδες βγήκε ο Νικολαίδης Φώτης του ΠΑΟΚ, δεύτερος ο Λουτζίδης Ανδρέας του ΒΑΟ και τρίτος ο Ντουρανίδης Θανάσης πάλι του ΠΑΟΚ. Μαζί τους έτρεξε και η κατηγορία Κορασίδων – Πανκορασίδων. Πρώτη τερμάτισε η Κορασίδα Μαργαρίτη Μαρία του ΠΟΔΗΛΑΤΗ και δεύτερη η Πανκορασίδα Ακριτίδου Μαρίνα του ΑΟΣ. ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ.
Στους Παίδες το χρυσό και αργυρό μετάλλιο πήραν οι αθλητές του ΒΕΛΟΥΣ Παναγιωτόπουλος Δημ. και Γεωργιάδης Πέτρος αντίστοιχα, ενώ το χάλκινο δόθηκε στον αθλητή του ΠΑΟΚ Ξενάκη Γεώργιο. Μαζί τους αγωνίστηκε η κατηγορία Γυναικών-Νεανίδων τερματίζοντας πρώτη η Πλεσιώτη Δήμητρα, δεύτερη η Λογοθέτη Ειρήνη (αθλήτριες του ΠΟΔΗΛΑΤΗ) και τρίτη η Δαγκοπούλου Δανάη του ΒΑΟ.
Στην κατηγορία των Εφήβων ξεχώρισαν οι αθλητές του ΒΑΟ Βλάχος Παν. (πρώτος) και Αμουτζιάς Αθ.(δεύτερος), με τρίτο τον Χατζή Δημ. του ΒΕΛΟΥΣ.
Τέλος Πρωταθλητής στους Άνδρες βγήκε ο Τσιαβές Φώτης του ΠΟΔΗΛΑΤΗ, με δεύτερο τον Κεχαγιά Μάριο και τρίτο τον Κουγιώνη Βασίλη του ΠΑΟΚ.
Τους αγώνες παρακολούθησαν ο Πρόεδρος της Ένωσης και μέλος της Ε.Ο.Ε. κ. Θωμάς Τιμαμόπουλος, η αντιπρόεδρος και μέλος της ΕΟΠ κ. Κάτια Δάκου, ο Β΄Αντιπρόεδρος και πρόεδρος του Δαίδαλου κ. Μιχάλης Βερβέρογλου, οι οποίοι και έκαναν τις απονομές στους νικητές στο τέλος των αγώνων.
Την Κυριακή στις 10 το πρωί έγινε ο αγώνας Αντοχής στην κατηγορία των Παίδων με εκκίνηση από το Ξηροχώρι στη διαδρομή Μικρόκαμπος – Πικρολίμνη – Ξυλοκερατέα – Μπακέικα. Οι αθλητές κάλυψαν τη διαδρομή δύο φορές συνολικής αποστάσεως 50 χλμ. με τερματισμό στο Ξηροχώρι.
Τον τίτλο του Πρωταθλητή Β.Ελλάδος πήρε ο Γεωργιάδης Πέτρος του ΒΕΛΟΥΣ ενώ το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Παναγιωτόπουλος Δημήτριος της ίδιας ομάδας και το χάλκινο ο Πλακίδας Θωμάς του ΠΟΔΗΛΑΤΗ. Οι δύο Γυναίκες του Ποδηλάτη Λογοθέτη και Πλεσιώτη πήραν τις πρώτες θέσεις αντίστοιχα και τρίτη η Νεάνιδα Δαγκοπούλου του ΒΑΟ.
Τις απονομές έκανε η αντιπρόεδρος και μέλος της ΕΟΠ κ. Κάτια Δάκου.
Η Ε.Π.Σ.ΜΑ.Θ. ευχαριστεί θερμά την Τροχαία Κιλκίς και Θεσ/νίκης για την πλήρη κάλυψη των αγώνων και ιδιαίτερα την Επίλεκτη Ομάδα Ειδικών Αποστολών του Δήμου Θεσσαλονίκης που ήταν παρών προσφέροντας σε όλους τους αθλητές την έγκαιρη ιατρική υποστήριξη της

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε.Π.Σ.ΜΑ.Θ. - ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ 3-7-2010, ΜΙΚΡΟΚΑΜΠΟΣ
Α/Α Ονοματεπώνυμο Σύλλογος Νο χρόνος τερματισμού χρόνος εκκίνησης τελικός χρόνος

ΑΤΟΜΙΚΗ ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣΗ ΠΑΙΔΩΝ 3-7-2010, ΜΙΚΡΟΚΑΜΠΟΣ
1 ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜ. ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΗΣ Ε.Π.Σ.ΜΑ.Θ. ΠΟ ΒΕΛΟΣ 24 1:18:52 1:02:00 0:16:52
2 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ 23 1:13:00 0:56:00 0:17:00
3 ΞΕΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Π.Α.Ο.Κ. 14 1:16:23 0:59:00 0:17:23
4 ΓΕΩΡΓΙΑΔΗΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ 22 1:06:36 0:49:00 0:17:36
5 ΣΟΛΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ 15 1:01:48 0:44:00 0:17:48
6 ΠΛΑΚΙΔΑΣ ΘΩΜΑΣ Ο ΠΟΔΗΛΑΤΗΣ 16 1:06:18 0:48:00 0:18:18
7 ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΛΕΩΝΙΔΑΣ Π.Α.Ο.Κ. 12 1:04:21 0:46:00 0:18:21
8 ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΑΟΣ ΠΡΟΣΟΤΣΑΝΗΣ 11 1:16:29 0:58:00 0:18:29
9 ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ ΦΩΤΙΟΣ ΠΟ ΒΕΛΟΣ 21 1:03:43 0:45:00 0:18:43